09186520033 - 09185195659 | به دلیل نوسان ارز جهت اطلاع از قیمت روز قبل از سفارش تماس بگیرید 


سبدخرید
0 محصول - 0 تومان
سبدخرید شما خالی است
محصول قیمت

چگونه کولر گازی خود را تمیز کنیم؟

در این مقاله طرز تمیز کردن کولر گازی با ساده ترین ابزارها و نحوه انجام این فرایند برای دستگاه های مختلف را آموزش می دهیم. 

وقتی تابستان هجوم بی سابقه ی خود را آغاز می کند، تنها چیزی که می خواهیم این است که حداقل در اوقاتی که مشغول استراحت در فضای خانه هستیم گرما را در پشت پنجره های خانه متوقف کنیم، اما در سایر مواقع مانند : دراز کشیدن در کنار ساحل، یا خوردن یک نوشیدنی خنک بر روی پشت بام مشکلی از بابت گرما وجود ندارد . 

تمیز کردن کولر گازی

به طور معمول ما اهمیتی به نظافت و تمیز کردن دستگاه های تهویه هوا نمی دهیم یا حداقل آن ها را به طور منظم سرویس نمی کنیم. نکته ای که در این بین حائز اهمیت می باشد این است که بر طبق گفته کارشناسان، زمانی که دستگاه ها به مدت طولانی خاموش بوده محل تجمع انواع کپک ها، باکتری ها و ذرات گرد و غبار می شوند، پس هنگامی که بدون گردگیری اقدام به روشن کردن دستگاه می کنیم موجب ورود این عوامل خطر ساز به درون ریه های خود می شویم. پس این را بدانید که اگر تمیز کردن کولر گازی خود را به مدت های مدید انجام نداده باشید حتی باعث می شوید که دیگر باد سرد تهویه نیز وارد خانه های شما نشود.
در مورد شرایط اضطراری که می تواند برای دستگاه تهویه پیش بیاید لیستی از کارهای لازم و ضروری آماده شده است. بر خلاف تصورات عامه، تمیز کردن کولر گازی کار سخت و پیچیده ای نیست، کافی است به نکات پیش رو در لیست توجه کرده تا در کوتاه ترین زمان ممکن دستگاه خود را تمیز کنید .

نحوه تمیز کاری دستگاه تهویه هوا 

تمیز کاری واحد مرکزی دستگاه تهویه

1. اول اول مطمئن شوید که دستگاه خاموش است و برق آن قطع شده است .
2. سپس برای تمیز کردن کولر گازی با پاکسازی بخش کندانسور تهویه( بخش واقع شده در قسمت خارجی دستگاه که وظیفه سرد کردن را دارد ) شروع کنید، برای نتیجه بهتر می توانید که از یک مکنده مانند جارو برقی با قدرت مناسب و اتصالی منعطف بهره ببرید. فن های دستگاه مهم ترین بخش برای مکش هوای بیرون به داخل می باشد پس با دقت کامل هر گونه گرد و خاک و برگ و آشغال موجود بر سر مسیر آن را پاکسازی کنید تا راه هوا باز شود .
3. هنگامی که کندانسور به خوبی تمیز شد آن گاه می توانید به سراغ بخش های داخلی تر بروید. برای دسترسی به این بخش پیچ های فن دستگاه را باز کرده و فن را کنار می گذاریم. با استفاده از یک مکنده با سَری نرم به گرد گیری این بخش همانند قسمت قبل می پردازیم . 
4. در قدم بعدی اقدام به جدا سازی فیلتر هوا و پاکسازی آن با یک سَری باریک(به دلیل حساس بودن آن) می کنیم .
5. در نهایت در صورت خرابی فیلتر هوا آن را با یک نمونه جدید و به روز تعویض کرده و سایر قطعات و اتصالات را به جای خود بر می گردانیم تا روند گردگیری و تمیز کردن کولر گازی به پایان برسد .

تمیز کاری واحد نصب شده بر روی پنجره

1. همانند قسمت قبل ابتدا دستگاه را خاموش کرده یا تنها آن را از برق جدا می کنید .
2. بعد از خاموش کردن دستگاه، برای تمیز کردن کولر گازی پنل جلویی را جدا کرده و سیم پیچ های آن را توسط یک جاروبرقی با بُرسی نرم از آلودگی تمیز می کنید، گرد و خاک و کثیفی های موجود بر روی سیم پیچ ها می تواند موجب کاهش عملکرد دستگاه در خنک سازی هوا گردد.
3. واحد های تهویه ای نصب شده بر روی پنجره آب تولید شده را توسط منبعی در زیر خود جمع آوری می کنند، چند مدت یک بار باید تانک آب را از نظر وجود خاک و جلبک بررسی کرده و لوله های تخلیه را نیز از وجود هر گونه انسداد پاک سازی نموده یا در صورت نیاز آن ها را با نمونه های جدید تر تعویض کرد . 
4. در نهایت فیلتر هوا دستگاه را از نظر ظاهری بررسی کنید، در صورت وجود هر مشکل ظاهری اعم از آسیب دیدگی یا کثیفی باید به فکر تعویض آن با یک نمونه جدید باشید . 

  • اگر شما در تمیز کردن کولر گازی خود دچار وسواس هستید، لیمو ابزار مناسبی برای از بین بردن کثیفی هاست که به آسانی در دسترس شماست .