09186520033 - 09185195659 | به دلیل نوسان ارز جهت اطلاع از قیمت روز قبل از سفارش تماس بگیرید 


سبدخرید
0 محصول - 0 تومان
سبدخرید شما خالی است
محصول قیمت

راهنمای خرید کولر گازی

کولر گازی در اکثر خانه ها یک عنصر حیاتی است. با فرا رسیدن گرمای تابستان، خانه به یک نسیم خنک نیاز دارد. کولر گازی بهتر از هر چیزی این کار را انجام می دهد. این سیستم، دمای خانه را به اندازه ی مناسبی خنک می کند. انواع مختلفی کولر گازی وجود دارد. هر کدام دارای ویژگی های مختلفی بر اساس سرعت کاهش دما، عملکرد و دوام سخت افزاری هستند.
چند سوال مهم وجود دارد که اکثر مردم قبل از خرید یک کولر گازی می پرسند. سوال هایی مانند: کدام یک از واحدهای تهویه هوا برای خانه من مناسب است؟ آیا واقعا به یک دستگاه تهویه احتیاج دارم یا بدون آن هم می توانم زندگی کنم؟ هزینه ی کولر گازی چقدر خواهد بود؟ یک کولر گازی قابل حمل چقدر وزن دارد؟ و ...
تمام این سوالات در این راهنما پاسخ داده خواهند شد تا شما بهترین انتخاب خود را در خرید کولر گازی انجام دهید.

 

اطلاعات پایه در مورد کولر گازی


واحدهای تهویه هوا در اشکال و اندازه های متفاوتی هستند. برای انتخاب یک کولر گازی خوب ابتدا باید محل نصب آن را مشخص کنید. این که شما این دستگاه را برای اتاق کوچک یا خانه ی بزرگ با چند اتاق خواب می خواهید، در انتخاب شما بسیار تاثیر دارد.

 

چیزهایی که باید هنگام خرید کولر گازی به آن توجه نمایید


چیزهای زیادی وجود دارد که شما هنگام خرید کولر گازی، باید به آن ها توجه کنید، مواردی نظیر: تعداد اتاق ها در خانه، اندازه اتاق ها، اینکه سیستم تهویه در آن مکان وجود دارد یا نه و اگر کولر گازی خریداری گردد باید داخل ساختمان یا خارج از آن نصب گردد؟ برای خانه های بزرگتر، سیستم تهویه پیچیده تری نیازی است تا هوای خنک در همه جای خانه در دسترس باشد و به علت مصرف برق زیاد، هزینه ی بیشتری مصرف خواهد شد. برای فضاهای کوچکتر که یک یا دو اتاق دارند این موضوع ساده تر است. در کل، باید به مکان، فصل و درجه حرارت توجه نمود.


چه اندازه فضا را می خواهید خنک کنید؟


برخی از مردم فقط می خواهند اتاق کارشان خنک شود. بعضی ها گاراژها و کارگاه های خود را هم خنک می کنند.  


ساختار و مواد استفاده شده در ساختمان و دیوارها


یکی از موارد دیگر، توجه به ساختار کلی خانه است. برای مثال، خانه های آجری قدیمی گرما را بیشتر جذب کرده و به داخل خانه انتقال می دهند، در صورتی که خانه های ساخته شده با مواد شیمیایی جدید گرما را از دیوارهای ساختمان منعکس می کنند و به داخل خانه انتقال نمی دهند. باید قبل از خرید کولر گازی به خوبی به این مسئله توجه کنید. بیشتر شرکت های نصب کولر گازی قبل از انجام نصب، تمام جنبه ها را در این مورد کنترل و بازرسی می کنند تا به شما بگویند چه نوع کولر گازی برای خانه شما مناسب است.


محل زندگی شما و محیط اطرافش


موضوع دیگری که باید به آن توجه کنید، محل زندگی و محیط خانه شما است. آیا خانه شما همیشه در معرض تابش خورشید است یا درختانی از تابش مستقیم آفتاب بر آن جلوگیری می کنند؟ آیا در نزدیکی تپه ها یا کوه ها زندگی می کنید؟ آیا در محلی زندگی می کنید که زیاد گرم نیست ولی رطوبت فراوانی در آن موجود است؟ برای خرید کولر گازی تمام این موارد را باید در نظر بگیرید تا متناسب با تمام عوامل خارجی بهترین انتخاب را داشته باشید.


کولر گازی را در کجا نصب کنید؟


انواع مختلف دستگاه های تهویه وجود دارند. برخی بر روی دیوار خانه نصب می شوند. بعضی خارج از ساختمان یا داخل آن قرار می گیرند. انواع دستگاه های قابل حمل نیز وجود دارد که می توانید در هر جای خانه آن ها را قرار دهید.


به نویز کولر گازی توجه داشته باشید


دستگاه هایی که سر و صدا و نویز آنها بسیار کم است، دستگاه هایی هستند که تنها صدای فن آنها به گوش می رسد. اگر صدای نویز کولر گازی زیاد باشد کسانی را که خواب سبکی دارند دچار مشکل می کند.


به دنبال دستگاه هایی باشید که انرژی کمتری مصرف می کنند


دستگاه هایی با بازده بیشتر به شما کمک می کنند تا در مصرف انرژی صرفه جویی کنید و در بودجه مالی خود دچار مشکل نشوید.


کولر گازی را به درستی نصب کنید


بعضی از دستگاه ها بر روی پنجره های دو جداره نصب می شوند. اگر پنجره های مناسبی ندارید می توانید کولر گازی را بر روی دیوار نیز نصب کنید. اطمینان پیدا کنید که گرما به خوبی انتقال می یابد و دستگاه هایی مثل تلویزیون یا لامپ را که گرما تولید می کنند از کولر گازی خود دور کنید.


بررسی محل فیلتر


دستگاه را در جایی نصب کنید که به راحتی به فیلتر آن دسترسی داشته باشید و آن را تمیز کنید.


به تنظیمات هوشمند آن توجه کنید


برخی از دستگاه های تهویه، به صورت هوشمند ساخته شده اند و شما می توانید از طریق گوشی همراه خود آن را تنظیم کنید. شما حتی می توانید کولر گازی را به سایر خنک کنندگان داخل خانه نیز وصل کنید.


مراقب گارانتی باشید


برخی از دستگاه های تهویه دارای گارانتی طولانی تری هستند. حتما در موقع خرید از فروشنده ضمانت نامه را درخواست کنید و از نحوه ی خدمات پس از فروش اطلاع پیدا کنید.


هزینه های مالی


حتما به قیمت و هزینه های یک کولر گازی توجه کرده و چندین مورد را با هم مقایسه می کنید. دستگاه های خنک کننده بزرگ به برق مصرفی بیشتری احتیاج دارند. یک کولر گازی می تواند هر ماه هزینه های سرسام آوری را به همراه داشته باشد، پس قبل از خرید هر نوع کولر گازی، این موارد را به خوبی بررسی کنید.


فضا را به دقت اندازه گیری کنید


قبل از خرید هر نوع دستگاه تهویه کننده ای، فضای مورد نظر خود را به دقت اندازه بگیرید. کولر گازی مطبوع ظرفیت خنک کننده ای به اندازه ی 5000 تا 12500 واحد btu دارد. با اندازه ی دقیق طول، عرض و ارتفاع و اندازه ی درها و پنجره ها، ظرفیت خنک کنندگی دستگاه را می توان تخمین زد.
اگر اتاق سایه گیر باشد، ظرفیت 10 درصد کاهش می یابد.
اگر اتاق آفتاب گیر باشد، ظرفیت 10 درصد افزایش می یابد.
اگر بیش از دو نفر اتاق در اتاق ساکن باشند، باید برای هر نفر 600btu ظرفیت افزایش یابد.
اگر کولر گازی در آشپزخانه استفاده شود باید ظرفیت را تا 400btu افزایش دهید.


انواع واحدهای تهویه هوای مطبوع


انواع مختلفی از واحد های تهویه هوا در بازار موجود است که شما باید بر اساس نیاز خود، یکی از آنها را انتخاب نمایید. این که شما به یک دستگاه خنک کننده با کیفیت نیاز دارید یا یک دستگاه موقتی برای استفاده چند هفته ای، در انتخاب شما تاثیر خواهد داشت، در این راهنما می توانید مناسب ترین کولر گازی را برای نیاز خود بشناسید.

 

راهنمای خرید کولر گازی قابل حمل

کولر گازی قابل حمل


همانطور که از نامش مشخص است، این کولر گازی قابل حمل است. این دستگاه ها دارای سیستم طبقه ای هستند که چرخ هایی دارند و گرمای محیط را گرفته و هوای خنک تری را به محیط می دهند. این دستگاه ها دارای یک پورت اگزوز جداگانه هستند که هوا از آن خارج می شود. دستگاه های قابل حمل باید در نزدیکی پنجره و یا فضای نیمه باز قرار بگیرند تا هوای گرم خارج شده از آن عبور کند.

در اینجا به مواردی درباره ی کولر گازی قابل حمل اشاره می شود.
دستگاه های قابل حمل در مقایسه با سایر دستگاه ها ارزان تر هستند. با این حال بعضی از موارد می توانند گران باشند.
ویژگی ها
پورت اگزوز دوگانه، یکی برای هوای گرم و یکی برای هوای خنک
می توان سایز آن را متناسب با اندازه اتاق یا خانه انتخاب کرد.
با یک کیت مخصوص کار خود را انجام می دهد که به شما این امکان را می دهد تا پورت اگزوز را به دلخواه خود انتخاب نمایید.
مزایا
قابلیت جابه‌جایی خوبی دارد و به راحتی از مکانی به مکان دیگر و یا از اتاقی به اتاق دیگر جا‌به‌جا می شود.
ارزان تر از تمام دستگاه های تهویه می باشد.
معایب
این دستگاه ها وقتی در مجاورت مبلمان و دکور خانه قرار می گیرند شاید از نظر بصری جلوه ی خوبی نداشته باشند.
فقط یک اتاق را خنک می کنند و قابلیت خنک کردن اتاق های دیگر را ندارند.
اگزوز هوای داغ در این دستگاه وجود دارد.


محدوده قیمت از 100 تا 2000 دلار


حدود وزن از 15 تا 25 پوند


راهنمای خرید کولر گازی قابل نصب روی پنجره

کولر گازی قابل نصب روی پنجره


این واحدهای تهویه در چارچوب پنجره، به صورتی که نیمی از آن داخل و نیمی دیگر خارج از پنجره قرار می گیرد. این کولر گازی بیشتر در آپارتمان ها استفاده می شود. این دستگاه ها به نوعی طراحی شده اند که در یک فضای مربع قرار بگیرد و هوای گرم از پشت آن خارج شود.

ویژگی ها
قابلیت نصب بر روی پنجره
اندازه های این نوع تهویه از کوچک تا بزرگ متغیر می باشد.
مزایا
این دستگاه ها تقریبا حالت نیمه قابل حمل دارند. می توان آنها را در مکان ها یا پنجره های دیگر نصب کرد.
فضای اتاق را اشغال نمی کند و جای مناسبی را برای مبلمان خود خواهید داشت.
معایب
تقریبا تمام فضای پنجره را اشغال می کند و برای زیبایی منزل خوب نیست.
این دستگاه هم تقریبا یک قسمت از خانه را خنک می کند و نمی تواند تمام اتاق ها را خنک کند.

محدوده قیمت 100 تا 2000 دلار

حدود وزن از 55 تا 100 پوند

 

راهنمای خرید کولر گازی قابل نصب روی دیوار

کولر گازی قابل نصب روی دیوار


این گزینه، انتخاب خوبی است زیرا علاوه بر خنک کردن محیط، ظرافت و زیبایی خانه نیز حفظ می شود. این کولر گازی دارای ظاهری بسیار مدرن است که روی دیوار خانه زیبا دیده می شود. در این مدل هیچ اگزوزی برای خروج هوای گرم وجود ندارد.

ویژگی ها
این محصول روی دیوار نصب می گردد و از فن آوری بهتری نسبت به سایر دستگاه ها برخوردار است.
قدرت خنک کنندگی بیشتری نسبت به دو گزینه قبلی دارد.
پورت اگزوز خروج هوای گرم ندارد.
مزایا
هیچ فضای پنجره و یا مبلمانی را اشغال نمی کنند و زیبایی ظاهری مدرنی دارند.
تمام اتاق های خانه را به صورت یکنواخت خنک می کند.
معایب
این کولر گازی وزن سنگینی دارد.


محدوده قیمت 400 تا 5000 دلار


حدود وزن از 85 تا 150 پوند

 

راهنمای خرید کولر گازی اسپیلیت

کولر گازی اسپلیت


این نوع کولر گازی با کیفیت ترین نوع و دارای بازدهی بالا است که تمام اتاق‌های خانه را خنک می کند. با استفاده از کنترل از راه دور می توان آن را تنظیم کرد.

ویژگی ها
سیستم هماهنگ و قابل انعطافی دارد که اجازه می دهد دمای تمام اتاق ها را کنترل کنیم.
سیستم اصلی پورت خارج از ساختمان قرار دارد و توسط کابل هایی به تمام اتاق ها کشیده شده است.
مزایا
این سیستم بسیار کم سر و صدا است و قادر به خنک کردن تمام اتاق های خانه می باشد.
می تواند در مکان خاص و مهم خانه قرار بگیرد.
معایب
این سیستم گران است


محدوده قیمت 500 تا 10000 دلار

 

سیستم هوشمند در کولر گازی

سیستم هوشمند در کولر گازی


در کل، تمام واحد های معرفی شده، کیفیت خوبی را برای خنک کردن محیط دارا هستند. آن‌ها دارای ویژگی هایی مثل صفحه دیجیتالی، تایمر داخلی و کنترل از راه دور می باشند. بعضی از واحدها دارای کنترل لمسی هستند و چند جهت جریان هوا را به طور خودکار تغییر می دهند تا هوای خنک را در سرتاسر خانه پخش کند.


کنترل ها


صفحه نمایش لمسی LED ، دکمه های بزرگ و قابل توجه، برچسب های واضح و نمایشگر دمای دیجیتال، استفاده از کولر گازی را آسان تر نموده است. اگر کنترل ها نا‌‌مناسب باشند به جای کمک باعث مزاحمت در کار می شوند. دکمه های ساخته شده شبیه اشکال، به شما این امکان را می دهد که صرفا با لمس دکمه ها دستور مورد نیاز را به سیستم بدهید. نمایشگر دیجیتال کار خنک کردن دما را به صورت دقیق تری انجام می دهد.


جهت جریان هوا


شما می توانید جهت جریان هوا را به صورت عمودی و یا افقی تنظیم نمایید. بعضی ها دوست دارند جریان هوا حالت نوسانی داشته باشد، اما برخی دیگر هم طرفدار این هستند که هوا فقط در یک مسیر جریان پیدا کند. این انتخاب را باید بر اساس فضای اتاق خود انجام دهید.


تایمر


می توانید با استفاده از تایمر دستگاه، آن را هر زمانی که می خواهید روشن و یا خاموش کنید. مثلا وقتی سر کار هستید و هم زمان با این که دوست دارید خانه خنک بماند، نمی خواهید انرژی برق زیادی مصرف شود، با تنظیم تایمر می توانید این کار را انجام دهید.


حالت رطوبت


این ویژگی در روزهای سرد پاییز یا بهار که هوا سرد است به کار می آید.


تنظیم ورود هوای تازه


این ویژگی بدون خنک کردن دما، هوای محیط را تهویه می کند.


کنترل از راه دور


شما می توانید در هر جای خانه که نشسته اید دما را تنظیم کنید. برخی از واحدها به صورت خودکار نسبت به دمای محیط، هوا را افزایش یا کاهش می دهند.


حسگر حضور


در برخی از کولر گازی ها سیستم حسگر حضور وجود دارد که قادر است بفهمد که آیا کسی در اتاق حضور دارد یا نه، وجود این حسگر باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می گردد. برخی از دستگاه ها حتی قادر هستند جریان هوا را به سوی افراد تنظیم نمایند و دیگر لازم نیست برای خنک شدن خودتان را خسته کنید.


حالت خواب


این سیستم در بسیاری از کولرهای گازی وجود دارد که به آرامی دمای هوا را تنظیم می کند تا شما در مدتی که خواب هستید راحت و آسوده باشید.


لوورهای قابل تنظیم


لوورها اتصالاتی مانند تیغه در خروجی هوا هستند. بسیاری از دستگاه های تهویه هوا قادر به چرخش این لوورها هستند. تا هوا را به خوبی پخش کنند یا در جهت خاصی آن را هدایت نمایند.


نصب و راه اندازی


به جز کولر های قابل حمل، تمام دستگاه های دیگر باید توسط یک فرد حرفه ای که مجوز لازم را دارد نصب شود. این کار باعث می شود که تمامی مراحل نصب به درستی صورت گیرد و شما ضمانت نامه معتبری را دریافت نمایید. بهترین کولر های گازی توسط خود شرکت نصب می شوند و اغلب دارای تخفیف می باشند.
مبلغی که پرداخت می کنید بستگی به محل زندگی و نوع سیستم نصب شده کولر گازی دارد.

 

چه زمانی یک کولر گازی بخرید؟


خریدن یک کولر گازی کار کوچک و ارزانی نیست، پس باید قبل از خرید، اطلاعات کافی از قیمت ها و کیفیت کولر گازی را بدست آورید. بهترین زمان برای خرید چه موقع است؟ در تابستان وقتی که رقابت برای فروش در بین فروشگاه ها زیاد است یا در زمستان که تقاضا برای خرید کولر گازی کمتر است؟ اینطور به نظر می رسد که بهترین زمان برای خرید کولر گازی زمستان می باشد. زیرا فروشگاه ها مشتریان کمتری دارند و شما می توانید با مناسب ترین قیمت آن را خریداری نمایید.
درست است که زمستان بهترین زمان برای خرید کولر گازی است اما این به معنای آن نیست که بهترین زمان برای نصب هم می باشد. فروشندگان دستگاه های سرمایشی و گرمایشی، در زمستان بسیار پر کار می شوند. بهترین زمان برای نصب کولر گازی در فصل های بهار و پاییز است که نه شلوغی تابستان برای نصب دستگاه های سرمایشی را دارد و نه شلوغی زمستان برای نصب دستگاه های گرمایشی. بنابراین می توانید چند ماه دستگاه تهویه خود را در گاراژ نگهداری کنید.


صرفه جویی در مصرف انرژی


بنابر تحقیق کانستار بلو (Canstar Blue) بسیاری از مردم درباره ی این موضوع که کولر گازی برق زیادی را مصرف می کند اغراق می کنند. به هر حال، شما باید تا جایی که می توانید در مصرف انرژی صرفه جویی کنید. در اینجا به چند نکته اشاره می شود تا به شما کمک کند که در مصرف انرژی صرفه جویی نمایید.


عایق


نسبت به عایق ها در خانه حساس باشید زیرا اجازه نمی دهد انرژی از داخل ساختمان خارج شود.


فیلترها را تمیز کنید


یک فیلتر کثیف نه تنها باعث می شود که گرد و غبار در محیط افزایش یابد بلکه موجب می شود دستگاه به سختی کار کند و برق بیشتری را مصرف نماید.


استفاده از امکانات


از امکانات کولر گازی مثل تایمر و حالت های صرفه جویی استفاده نمایید تا در مصرف برق صرفه جویی شود.
مطمئن باشید که تمام درها و پنجره ها بسته هستند و انرژی راهی به بیرون نمی یابد.
حتما از پرده استفاده نمایید.
کولر گازی خود را هر چند وقت یک بار توسط تکنسین ها سرویس نمایید.


چگونه تصمیم می گیرید که بهترین کولر گازی برای شما کدام است؟


اگر نیاز واقعی خودتان را بدانید کلید انتخاب درست را پیدا کرده اید.
1. باید بدانید به کولر گازی دارای چه قدرتی نیازمند هستید: ابزارهایی وجود دارد که شما می توانید قبل از خرید، کولر گازی مناسب را با توجه به محل زندگی و اندازه منطقه مشاهده نمایید.
2. بودجه مالی خود را در نظر بگیرید: باید به پولی که در حال حاضر می توانید برای خرید پرداخت کنید و هزینه هایی که هر ماه روی قبض برقتان می آید توجه نمایید. بررسی این موضوع بسیار مهم است.
3. موارد استفاده از دستگاه را در نظر بگیرید: اگر شما قصد دارید دستگاه را برای هر دو مورد سرمایشی و گرمایشی استفاده کنید و فصل ها در منطقه ی شما در حال نوسان است، دستگاه مناسب این موضوع را انتخاب نمایید.
حالا شما تمام چیزی را که باید برای خرید یک کولر گازی بدانید در اینجا مطالعه کردید. بهترین فروشگاه را انتخاب نموده و خرید خودتان را انجام دهید.