09186520033 - 09185195659 | به دلیل نوسان ارز جهت اطلاع از قیمت روز قبل از سفارش تماس بگیرید 


سبدخرید
0 محصول - 0 تومان
سبدخرید شما خالی است
محصول قیمت

بزرگترین اشتباهات در کار با کولر گازی

در استفاده از کولر گازی خود بایستی نکاتی را رعایت کرده و از اشتباهاتی پرهیز نمائید، ازجمله آن‌ها می‌توان به خنک کردن اتاق خالی، نداشتن پرده برای پنجره‌ها، نداشتن ترموستات قابل‌ برنامه‌ریزی، استفاده از فیلتر هوای قدیمی و سرویس نکردن به‌موقع اشاره کرد.

درنبرد با دمای همیشه رو به بالای تابستان، شما بایستی بهترین نتیجه را از تهویه هوای خود بگیرید و احتمالاً شما نتیجه آن را در قبض برق خود خواهید دید. در واقع، در آمریکا بیشترین مقدار مصرف انرژی به خاطر همین مسئله است.

پنج اشتباه که باید در کولر گازی خود از آن دوری‌ کنید

بر اساس مطالعات اداره برق جکسونویل (JEA) .نصف هزینه مصرف برق به خاطر کولر گازی است. با این‌حال، ممکن است که شما در مورد شرایط سیستم تهویه هوای خانه خود نیز دچار اشتباهاتی شده باشید که باعث تأثیرات منفی بر روی مصرف انرژی شما شده است.
متخصصان در این زمینه می‌گویند که تنها مصرف بسیار زیاد انرژی و قبض برق نیست که شما باید نگران آن باشید; شما همچنین باید از میکرو ارگانیسم‌هایی که در هنگام استنشاق به‌مانند سموم عمل می‌کنند بترسید. این آلودگی‌ها می‌توانند باعث سایر بیماری‌های تنفسی مانند آسم و آلرژی نیز بشوند. در زیر پنج اشتباه در واحد کنترل که باید از آن‌ها دوری نمائید بیان‌ شده است.

1- خنک کردن اتاق خالی

به‌طورمعمول از چند اتاق در خانه خود استفاده می‌کنید و چند تا از آن‌ها را خنک نگه می‌دارید؟ آیا شما همه اتاق‌ها و حتی آن‌هایی که استفاده نمی‌کنید را خنک می‌کنید؟ بهتر است که از خنک نمودن اتاق‌هایی مانند اتاق مهمان که به‌صورت مکرر استفاده نمی‌کنید خودداری نمائید. ممکن است با خنک کردن همه اتاق‌های خانه باعث اتلاف انرژی بسیاری شوید. مطمئن شوید که باد کولر گازی به اتاق‌هایی که استفاده نمی‌شوند راه ندارد. همچنین شما بایستی در کمدها را نیز ببندید تا مطمئن شوید که هوای خنک شما توسط این فضاهای خالی اتلاف نمی‌شود.

2- فراموش کردن پرده‌ها

دشمن شماره یک سیستم تهویه هوا نفوذ خورشید است. پنجره‌های بزرگ و خصوصاً آن‌هائی که نور آفتاب به‌صورت مستقیم به آن‌ها می‌تابد اگر به‌درستی پرده گذاری نشوند باعث نفوذ گرمای زیادی خواهند شد. با بستن و پرده گذاری پنجره‌ها از ورود تابش آفتاب و انرژی گرمایی حاصل از آن‌ جلوگیری و همچنین از گرم شدن فضای های داخلی ممانعت می‌کنید. همیشه پنجره‌های خانه را بپوشانید تا کولرگازی شما انرژی کمتری مصرف کند.

3- نداشتن ترموستات کولر گازی قابل‌ برنامه‌ریزی

ترموستات‌های قابل‌ برنامه‌ریزی با کم و زیاد کردن دما هنگامی‌که شما خانه نیستید باعث صرفه جویی بسیاری در مصرف برق و انرژی شما خواهد شد. استفاده از ترموستات معمولی به این دلیل که ممکن است شما قبل از خارج شدن از خانه تنظیم دستگاه را فراموش کنید ناکارآمد است. ترموستات‌های قابل‌ کنترل با گوشی‌های هوشمند امروزی برنامه‌ریزی و نظارت بر آن را ساده‌تر نیز می‌کند.

4- استفاده از فیلتر هوای قدیمی

یکی از حساس‌ترین قسمت‌های سیستم تهویه هوای شما فیلتر هوا می‌باشد. فیلتر هوای کثیف باعث جریان هوای بشدت ضعیف خواهد شد. همچنین فیلتر هوای کثیف می‌تواند باعث افزایش قبض برق شما به‌ اندازه ۱۵ درصد و کاهش عمر سیستم شود. در حالت ایده آل شما باید هر سه ماه یک‌بار و یا حتی بسته به اینکه چقدر از کولر گازی خود استفاده می‌کنید هرماه فیلتر هوای دستگاه را تعویض نمائید. با این کار در قبض برق خود صرفه‌جویی کنید. خبر خوب این است که این فیلتر هواها ارزان هستند و به‌راحتی می‌توانید آن‌ها را تهیه کنید. در بعضی از سیستم‌ها شما می‌توانید با یک پارچه تمیز فیلتر هوا را پاک نمایید.

5- سرویس نکردن سیستم

کولرگازی شما حداقل باید سالی یک‌بار سرویس شود. سعی کنید سیستم خود را در بهار و یا درست قبل از شروع فصل گرما سرویس کنید تا بیشترین کارایی را داشته باشد. بازدید سالانه به یافتن مشکلاتی که نیاز به تعمیر دارند کمک می‌کند تا سیستم در زمانی که به آن بیشترین نیاز را دارید از کار نیفتد. اگر کولر گازی خود را سرویس نکرده‌اید با متخصصین دراین زمینه تماس بگیرید.

 هر آنچه که قبل از تعویض کولرگازی باید بدانیم

ازآنجایی‌که تعویض کولرگازی امری پرهزینه و اغلب غیر منتظره است بایستی تمام نکات مربوط به آن را بدانید.
آیا شما به دنبال بالاترین نرخ بهره‌برداری از انرژی هستید یا صرفاً می‌خواهید هزینه‌ها را پایین بیاورید؟ دستگاه با چه اندازه‌ای برای املاک شما بهترین کارایی را خواهد داشت؟ همه‌ چیز با کمی تحقیق پیچیده می‌شود.

طول عمر یک کولر گازی

کولر گازی‌های امروزی طول عمری در محدوده ۱۰ تا ۲۰ سال دارند. بعد از گذشت یک دهه استفاده از کولر گازی از آن‌ پس نیاز بیشتری به سرویس و تعمیر خواهد داشت. اطمینان از اینکه بهترین دستگاه کولر گازی را انتخاب کرده‌اید، برای شما چند دهه راحتی به همراه خواهد داشت.
اگر شما به مدت ۱۰ سال و یا بیشتر است که از کولر گازی خود استفاده می‌کنید و با مشکلات مربوط به نشت و سیم‌کشی روبه‌رو شده‌اید، اینجا یک تکنسین متخصص می‌تواند برای شما تعیین کند که آیا دستگاه با تعمیر درست می‌شود و یا اینکه جایگزین کردن آن مقرون‌ به‌ صرفه تر است.