کولر گازی

نمایش 1–24 از 34 نتیجه

 خرید کولر گازی از بانه با بهترین قیمت و اصالت کالا

کولر گازی به طور عمده شامل یک بخار کننده که جذب گرمای هوا از وظایفش است و یک کمپرسور برای انجام افزایش دمای بخار ماده سرمازا است. همچینین از یک کندانسور و یک دمنده تشکیل شده است. این دستگاه انرژی زیادی را مصرف می کند. همانطور که در یخچال از روش تبدیل گاز به مایع با کمک افزایش فشار که در نهایت تولید سرما می کند، در کولر گازی هم همین فرایند رخ می دهد. در عصر حاضر خرید کولر گازی درسراسر دنیا محبوبیت خیلی زیادی پیدا کرده و برندهایی مختلفی در سراسر جهان به امر تولید و عرضه خرید کولرهای گازی برندهای مختلف مشغول می باشند.

قیمت کولر گازی اجنرال در بانه

دراین بین خدمات متنوع و مهمی با کیفیت عالی را به مصرف کنندگان خود ارائه داده اند. که قصد داشتند رضایت مردم را به دست آورند.خرید کولر گازی از بانه از کولرهایی است که دارای قیمت های قابل قبول و به نسبت نمایندگی ها و جاهای دیگر که در مناطق مختلف کشور به عرضه کولر گازی مشغول می باشند ارزان تر هستند.

کندانسورکولر گازی اسپلیت پاناسونیک

اکثر افراد با این سوال مواجه می شوند که علت ارزان بودن کولر گازی بانه چیست و در این زمینه باید گفت که این کالا به طورمستقیم به مصرف کنندگان عرضه می گردد بدون هیچ واسطه ای. این قسمت را حتما توجه کنید تا متوجه شوید از کجا باید کولر گازی اصلی را از تقلبی تشخیص دهید. کولرهای گازی که در بازاربانه به فروش می رسند دارای انواع مختلفی هستند که گاهی اوقات برخی از آن ها تقلبی بوده و نارضایتی مردم را به دنبال دارند.

برای آن که بتوانید جنس های تقلبی را از اصل تشخیص بدهید و بهترین خرید را داشته باشید باید در این زمینه آگاهی های لازم را داشته باشید تا در خرید خود دچار مشکلات نشوید. از روش هایی که می خواهید بفهمید این کولر اصل است یا نه این است که سعی کنید از فروشگاه هایی خرید کنید که قابل اعتماد بوده و برای فروش اجناس خود کولر گازی را پایین تر از قیمت واقعی اش نمی فروشند.

لیست قیمت کولر گازی هیتاچی (Hitachi)

علت فروش و پایین بودن قیمت کولر گازی در بانه بخاطر ورود مستقیم این محصول از کشورهای دیگر و بدون واسطه بودن انها است. بعضی از فروشندگان با استفاده از چیزهایی مانند جذب سریع مشتری سعی درفروش هر چه سریع تر محصول خود دارند. در زمان خرید کولر گازی ممکن است با مشکلی با عنوان تغییر در ظاهر یک محصول مواجه شوید به این معنا که برخی از فروشندگان اجناس معمولی را از نظر ظاهری تغییر داده و به عنوان یک محصول برند به مشتریان خود با قیمت بالاتری ارائه می نمایند.

اگر کولر گازی تقلبی باشد متوجه خواهید شد از کمپرسورهایی با توان کم و پایین تر استفاده شده است. به عنوان مثال ممکن است به جای تعبیه کمپرسور ۲۴ هزار، کمپرسور ۱۸ هزار تعبیه شده باشد. البته همانطور که قبلا گفته شد در ساخت کولر گازی از لوله های مسی استفاده می شود که در نمونه های تقلبی کولر گازی بانه کیفیت این لوله های مسی بسیار پایین تر بوده و دارای ضخامت کمتری هستند.

تلاش کنید کولر گازی را از فروشگاه های دارای اعتبار که در بانه کولر گازی را می فروشند، خریداری کنید و استفاده کنید. کولر گازی پمپی دارد که گرمای محیط داخل اتاق که نسبت به بیرون خنک تر است را جذب می کند و به بیرون که گرمتر است می فرستد.

جنرال دارای انواع کولرگازی های ایستاده دیواری و یا اسپلیت می باشد

مشخصات یک کولر گازی اصلی چیست؟

گاز خنکی وجود دارد که در لوله های کولر توسط یک کمپرسور جریان می یابد. گاز خنک در هنگام خروج از کمپرسور به دلیل کمپرس (فشار) گرم می شود و سپس وارد بخش بیرونی یعنی کندانسور می گردد. با کارکردن فن کندانسور و با عبور هوای بیرون گاز خنک (گرم)، سرد شده و تبدیل به مایع می شود.

در ادامه مایع با عبور از لوله مویی دچار افت فشار می شود و براثر افت فشار دمای جوش پایین آمده که باعث جوشیدن قسمتی ازمایع شده و همین امر سبب ایجاد گرمای مورد نیاز توسط خود گاز مایع می شود و دمای گاز خنک کاهش می یابد.

مخلوط مایع و بخار وارد بخش داخلی کولر گازی (اواپراتور) می شود و بعد از عبور هوای اتاق از روی مخلوط، گرمای هوای داخل اتاق را گرفته و تبخیر می شود.

بخار ایجاد شده توسط کمپرسور مکیده شده و به این ترتیب چرخه کامل شده تا رسیدن به دمای مورد نظر در داخل اتاق تکرار می شود. اگر بخواهیم انواع کولر گازی را نام ببریم می توان گفت شامل: کولر گازی یک تکه یا پنجره ای، کولر گازی دوتکه (اسپلیت)، کولر گازی پرتابل (قابل حمل) و کولر گازی ایستاده هستند.

کولر گازی اسپلیت دارای دو قسمت است، یک قسمت برای داخل اتاق و دیگری خارج از آن که موتور یا کمپرسور است تا بتوانید در محیطی دورتر از محل نصب پنل با حداقل صدا به کارگیری شود البته این نوع از کولر فضای بیشتری را نسبت به کولر گازی های پنجره ای و قابل حمل در بیرون از محیط به خود اختصاص می‌دهد. یکی دیگر از انواع کولر اسپلیت ها که طرفداران زیادی هم دارد، اسپلیت دیواری است.

شامل کولر گازی دیواری، کولر گازی ایستاده بوش

این اسپلیت از دو قسمت داخلی و خارجی یعنی به ترتیب از اواپراتور و کندانسور تشکیل شده اند. هرکدام از این یونیت ها به کمک لوله های مسی با یکدیگر ارتباط دارند. در یک لوله گاز مبرد (لوله ضخیم تر) و در لوله مسی باریک تر مایع مبرد جریان دارد. این نوع از اسپلیت ها بیشترین فروش و کارایی را دارند و گزینه ای مناسب برای محیط های مسکونی و اداری به خیاب می ایند.

ظرفیت این کولرها از 7 هزار تا 36 هزار بی تی یو بر ساعت متفاوت است و روی دیوار نصب می شوند. قبل از خرید کولر اسپلیت لازم است حتما مساحت و متراژ فضای مورد استفاده، بررسی شود. از دیگر انواع کولر گازی اسپلیت، اسپلیت سقفی زمینی می باشد و همانطور که از نامش پیدا است، پنل داخلی آن هم بصورت خوابیده به سقف و هم بصورت زمینی و کنار دیوار قابل نصب است.

مشخصات، قیمت و خرید کولر گازی گری

اسپلیت کاستی که این نوع از اسپلیت ها معمولا کاربرد اداری و تجاری دارند و مناسب مکان هایی با سقف مرتفع می باشند. یونیت داخلی این نوع اسپلیت داخل سقف کاذب نصب می شود و از چهار جهت مختلف هوای مطبوع را در فضا پخش می کند. و دیگری اسپلیت سقفی است. این نوع اسپلیت نیز کاملا مشابه اسپلیت دیواری می باشد ولی به علت طراحی دریچه مکش آن ها به صورت اریب، قابل نصب تا بالاترین حد ممکن نزدیک به سقف می باشد. با این حال کولر قابل حمل بدترین انتخاب است اگر به فضای در اتاق اهمیت می دهید زیرا فضای زیادی از زمین کنار پنجره را اشغال می‌کند.

به لحاظ طراحی بدنه داخلی کولر گازی اسپلیت با در نظر گرفتن اینکه فضای کمی را اشغال می کند و اغلب روی دیوار نصب می شود بهتر از همه به نظر می رسد.

نکات مهم و ضرروی از نصب و اجرای کولر

ولی توحه کنید از ان جایی که بخشی از ان در بیرون نصب می گردد خیلی نمای جالبی ندارد و زیبا نیست. بنابراین اگر به محیط بیرون اهمیت می‌دهید کولر گازی پرتابل بهترین گزینه است. اگر یک کولر گازی اسپلیت خریداری کرده اید باید از یک متخصص برای نصب ان کمک بگیرید.

چون هم قسمت داخلی و هم خارجی آن روی دیوار نصب می شوند و این کار به دلیل تخصصی بودن فقط از عهده یک شخص متخصص بر خواهد آمد و نوع و محل نصب نیز تأثیر زیادی در میزان کارکرد و سرمادهی کولر گازی ایفا خواهد کرد. همچنین هزینه بیشتری را نسبت به نصب کولر قابل حمل و پنجره ای باید بپردازید.

لیست قیمت کولر گازی ال جی LG

کولر گازی دیواری یا اسپیلت به دلیل اینکه کمپرسور آن خارج از اتاق است کم صدا ترین کولری است که می توانید ان را انتخاب کنید و کولر گازی های قابل حمل و پنجره ای به دلیل اینکه کمپرسورشان جدا از هم نیست و در محل استفاده قرار خواهد گرفت سر و صدای بیشتری دارند.

البته که میزان سروصدای کولر گازی های قابل حمل بسته به مدل آن‌ها متفاوت می‌باشد. در سیستم اسپلیت به دلیل اینکه دستگاه سردکنش جدا از کمپرسور است این امکان را به تولیدکنندگان داده که کولر گازی هایی با قدرت بالاتر بسازند. اینگونه محیط بیشتری را تهویه می کتد و در مقایسه با کولر گازی پنجره ای و قابل حمل این ظرفیت بسیار بالا بوده و چشم گیر است.

از انجایی که کولر ابی رطوبت محیط را زیاد می کند اما کولر گازی این کار را انجام نمی دهید. پس در مناطق مرطوب کارایی زیادی دارند. کولر گازی نام مصطلح فارسی است که به کلیه دستگاه‌های شامل چرخه سرمایش مبتنی بر تراکم و انبساط گاز اطلاق می‌شود.

کولر گازی های محبوب در مناطق مختلف ایران

سیستم‌های سرمایشی که در ایران مورد استفاده قرار می‌گیرند در نقاط مختلف متفاوت می‌باشند. از جمله این سیستم‌ها که بیشتر در مناطق جنوب و شمال کشور به علت آب و هوای گرم و مرطوب مورد استفاده قرار می‌گیرند، کولر گازی می‌باشد. بیشتر خانواده های ایرانی در فصل گرما از کولر آبی و یا گازی برای خنک کردن محیط زندگی خود استفاده می‌کنند.

توان کولر آبی در حدود 500 وات و در مورد کولر گازی بالغ بر 200 وات است. کولر آبی در مناطقی که رطوبت هوا بالا است، مانند شمال و جنوب کشور از کارایی خوبی برخوردار نیستند، در این مناطق از کولر گازی بسیار زیاد استفاده می‌شود. لکن در مناطقی که شرایط آب و هوایی برای استفاده از کولر آبی مساعد است، استفاده از کولر گازی انتخاب درستی نیست.

خرید کولر گازی کم مصرف 24 هزار پاناسونیک

در مورد کولر آبی هم می‌توانید با رعایت مواردی مثل سایه‌بان مناسب برای کولر و استفاده از دور کند به جای روشن و خاموش کردن های پی در پی و استفاده از دور تند می توانید مصرف برق این کولر را تا حد قابل توجهی کاهش دهید. تفاوت اصلی کولر گازی و آبی علاوه بر ساختار و نوع ساخت و نحوه کار انها، ترموستات در سیستم کنترلی کولر آبی است که بتواند زمان روشن بودن کولر را با توجه به دمای محیط مدیریت کند که این خود نقض بزرگی به حساب می اید.

 خصوصیات مثبت کولر گازی

در فصل های گرم مثل تابستان به علت روشن ماندن کولر در تمامی ساعات شب سبب سرما خوردگی و بیماری افراد استفاده کننده از این نوع کولر شود که البته کولر گازی این مشکل را ندارد و خوشبختانه این مشکل با استفاده از کلید هوشمند کولر آبی قابل حل می باشد.

مصرف بالای انرژی الکتریکی در کولر گازی، اهمیت بهینه‌سازی و کنترل مصرف انرژی الکتریکی را در این وسایل ایجاب می‌نماید. مقدار انرژی مصرفی در کولر گازی تابع عوامل مختلفی است که از مهم‌ترین عوامل تأثیر گذار بر مصرف انرژی الکتریکی کولر گازی می‌توان به محل نصب، سرویس و نگهداری مناسب و تناسب ظرفیت کولر با فضای مورد استفاده (از لحاظ مساحت، دما و غیره) اشاره کرد.

توصیه‌های کاربردی کولر گازی

۱) در نظر گرفتن ظرفیت مناسب که لازم است در زمان خرید کولر گازی به مساحت فضایی که نیاز به برودت دارد توجه نماییم. هنگام خرید دستگاهی را انتخاب کنید که دارای علامت استاندارد و برچسب انرژی باشد و با توجه به برچسب انرژی دارای بالاترین درجه کارایی و بازدهی باشد.

نسبت توان خروجی به توان ورودی هر دستگاه برقی، بازده انرژی گفته می‌شود و در کولر گازی این رقم از حاصل تقسیم ظرفیت سرمایشی کل به توان ورودی موثر، بدست می‌آید و به E.E.r موسوم است. در هنگام خرید کولر گازی، در کاتالوگ آن به ضریب E.E.r، رتبه انرژی و کلاس کولر با توجه به شرایط اقلیمی منطقه توجه فرمایید. هرچه این شاخص‌ها بالاتر باشند، کارایی کولر بیشتر است.

2) نوع کمپرسورمهم‌ترین قسمت کولر است. در حال حاضر سه تکنولوژی برای ساخت کمپرسور به کار می‌رود. برای نتیجه گیری می توان گفت: اگر در یک منطقه گرمسیری زندگی می‌کنید و به توان خنک کنندگی بسیار بالا نیاز دارید، کمپرسورهای اسکرول بهترین انتخاب هستند. اگر در یک منطقه گرمسیری زندگی می‌کنید و به توان خنک کنندگی بالا نیاز ندارید، کمپرسورهای پیستونی بهترین انتخاب هستند.

اگر کولر را در محلی نصب می‌کنید که تابش مستقیم آفتاب ندارد و هوا به خوبی در آن جریان دارد، کمپرسورهای روتاری (از نوع تروپیکال) انتخاب خوبی هستند. اگر در یک منطقه معتدل مرطوب زندگی می‌کنید، کمپرسورهای روتاری گزینه مناسب هستند. انواع کولر گازی یک تکه ای شامل کولر گازی پنجره ای و یا اتاقی است. کولرهای گازی پنجره ای معمولا در منزل ها و محل کار مورد استفاده قرار می گیرند.

خرید کولر گازی دیواری و اسپلیت از شهر بانه

کولرهای گازی پرتابل، بیشتر مناسب مکان های کوچک مثل اتاقک ها می باشند. ساختار آن ها مثل کولر گازی پنجره است با این تفاوت که قابل حمل بوده و نیازی به نصب در جای ثابت ندارد. اما کولر گازی های اسپیلیت ها از نوع کولر گازی دو تکه می باشند. کولر گازی اسپیلیت از دو پنل داخلی و خارجی تشکیل شده است.

محل نصب پنل داخلی (یونیت داخلی) یا اپراتور، داخل ساختمان و محل نصب پنل خارجی (یونیت خارجی) یا کندانسور، به دلیل تولید صدا و کم کردن آسایش، بیرون از ساختمان و در فضای آزاد می باشد.

 خرید کولر گازی از بانه با بهترین قیمت و اصالت کالا

کولر گازی به طور عمده شامل یک بخار کننده که جذب گرمای هوا از وظایفش است و یک کمپرسور برای انجام افزایش دمای بخار ماده سرمازا است. همچینین از یک کندانسور و یک دمنده تشکیل شده است. این دستگاه انرژی زیادی را مصرف می کند. همانطور که در یخچال از روش تبدیل گاز به مایع با کمک افزایش فشار که در نهایت تولید سرما می کند، در کولر گازی هم همین فرایند رخ می دهد. در عصر حاضر خرید کولر گازی درسراسر دنیا محبوبیت خیلی زیادی پیدا کرده و برندهایی مختلفی در سراسر جهان به امر تولید و عرضه خرید کولرهای گازی برندهای مختلف مشغول می باشند.

قیمت کولر گازی اجنرال در بانه

دراین بین خدمات متنوع و مهمی با کیفیت عالی را به مصرف کنندگان خود ارائه داده اند. که قصد داشتند رضایت مردم را به دست آورند.خرید کولر گازی از بانه از کولرهایی است که دارای قیمت های قابل قبول و به نسبت نمایندگی ها و جاهای دیگر که در مناطق مختلف کشور به عرضه کولر گازی مشغول می باشند ارزان تر هستند.

کندانسورکولر گازی اسپلیت پاناسونیک

اکثر افراد با این سوال مواجه می شوند که علت ارزان بودن کولر گازی بانه چیست و در این زمینه باید گفت که این کالا به طورمستقیم به مصرف کنندگان عرضه می گردد بدون هیچ واسطه ای. این قسمت را حتما توجه کنید تا متوجه شوید از کجا باید کولر گازی اصلی را از تقلبی تشخیص دهید. کولرهای گازی که در بازاربانه به فروش می رسند دارای انواع مختلفی هستند که گاهی اوقات برخی از آن ها تقلبی بوده و نارضایتی مردم را به دنبال دارند.

برای آن که بتوانید جنس های تقلبی را از اصل تشخیص بدهید و بهترین خرید را داشته باشید باید در این زمینه آگاهی های لازم را داشته باشید تا در خرید خود دچار مشکلات نشوید. از روش هایی که می خواهید بفهمید این کولر اصل است یا نه این است که سعی کنید از فروشگاه هایی خرید کنید که قابل اعتماد بوده و برای فروش اجناس خود کولر گازی را پایین تر از قیمت واقعی اش نمی فروشند.

لیست قیمت کولر گازی هیتاچی (Hitachi)

علت فروش و پایین بودن قیمت کولر گازی در بانه بخاطر ورود مستقیم این محصول از کشورهای دیگر و بدون واسطه بودن انها است. بعضی از فروشندگان با استفاده از چیزهایی مانند جذب سریع مشتری سعی درفروش هر چه سریع تر محصول خود دارند. در زمان خرید کولر گازی ممکن است با مشکلی با عنوان تغییر در ظاهر یک محصول مواجه شوید به این معنا که برخی از فروشندگان اجناس معمولی را از نظر ظاهری تغییر داده و به عنوان یک محصول برند به مشتریان خود با قیمت بالاتری ارائه می نمایند.

اگر کولر گازی تقلبی باشد متوجه خواهید شد از کمپرسورهایی با توان کم و پایین تر استفاده شده است. به عنوان مثال ممکن است به جای تعبیه کمپرسور ۲۴ هزار، کمپرسور ۱۸ هزار تعبیه شده باشد. البته همانطور که قبلا گفته شد در ساخت کولر گازی از لوله های مسی استفاده می شود که در نمونه های تقلبی کولر گازی بانه کیفیت این لوله های مسی بسیار پایین تر بوده و دارای ضخامت کمتری هستند.

تلاش کنید کولر گازی را از فروشگاه های دارای اعتبار که در بانه کولر گازی را می فروشند، خریداری کنید و استفاده کنید. کولر گازی پمپی دارد که گرمای محیط داخل اتاق که نسبت به بیرون خنک تر است را جذب می کند و به بیرون که گرمتر است می فرستد.

جنرال دارای انواع کولرگازی های ایستاده دیواری و یا اسپلیت می باشد

مشخصات یک کولر گازی اصلی چیست؟

گاز خنکی وجود دارد که در لوله های کولر توسط یک کمپرسور جریان می یابد. گاز خنک در هنگام خروج از کمپرسور به دلیل کمپرس (فشار) گرم می شود و سپس وارد بخش بیرونی یعنی کندانسور می گردد. با کارکردن فن کندانسور و با عبور هوای بیرون گاز خنک (گرم)، سرد شده و تبدیل به مایع می شود.

در ادامه مایع با عبور از لوله مویی دچار افت فشار می شود و براثر افت فشار دمای جوش پایین آمده که باعث جوشیدن قسمتی ازمایع شده و همین امر سبب ایجاد گرمای مورد نیاز توسط خود گاز مایع می شود و دمای گاز خنک کاهش می یابد.

مخلوط مایع و بخار وارد بخش داخلی کولر گازی (اواپراتور) می شود و بعد از عبور هوای اتاق از روی مخلوط، گرمای هوای داخل اتاق را گرفته و تبخیر می شود.

بخار ایجاد شده توسط کمپرسور مکیده شده و به این ترتیب چرخه کامل شده تا رسیدن به دمای مورد نظر در داخل اتاق تکرار می شود. اگر بخواهیم انواع کولر گازی را نام ببریم می توان گفت شامل: کولر گازی یک تکه یا پنجره ای، کولر گازی دوتکه (اسپلیت)، کولر گازی پرتابل (قابل حمل) و کولر گازی ایستاده هستند.

کولر گازی اسپلیت دارای دو قسمت است، یک قسمت برای داخل اتاق و دیگری خارج از آن که موتور یا کمپرسور است تا بتوانید در محیطی دورتر از محل نصب پنل با حداقل صدا به کارگیری شود البته این نوع از کولر فضای بیشتری را نسبت به کولر گازی های پنجره ای و قابل حمل در بیرون از محیط به خود اختصاص می‌دهد. یکی دیگر از انواع کولر اسپلیت ها که طرفداران زیادی هم دارد، اسپلیت دیواری است.

شامل کولر گازی دیواری، کولر گازی ایستاده بوش

این اسپلیت از دو قسمت داخلی و خارجی یعنی به ترتیب از اواپراتور و کندانسور تشکیل شده اند. هرکدام از این یونیت ها به کمک لوله های مسی با یکدیگر ارتباط دارند. در یک لوله گاز مبرد (لوله ضخیم تر) و در لوله مسی باریک تر مایع مبرد جریان دارد. این نوع از اسپلیت ها بیشترین فروش و کارایی را دارند و گزینه ای مناسب برای محیط های مسکونی و اداری به خیاب می ایند.

ظرفیت این کولرها از 7 هزار تا 36 هزار بی تی یو بر ساعت متفاوت است و روی دیوار نصب می شوند. قبل از خرید کولر اسپلیت لازم است حتما مساحت و متراژ فضای مورد استفاده، بررسی شود. از دیگر انواع کولر گازی اسپلیت، اسپلیت سقفی زمینی می باشد و همانطور که از نامش پیدا است، پنل داخلی آن هم بصورت خوابیده به سقف و هم بصورت زمینی و کنار دیوار قابل نصب است.

مشخصات، قیمت و خرید کولر گازی گری

اسپلیت کاستی که این نوع از اسپلیت ها معمولا کاربرد اداری و تجاری دارند و مناسب مکان هایی با سقف مرتفع می باشند. یونیت داخلی این نوع اسپلیت داخل سقف کاذب نصب می شود و از چهار جهت مختلف هوای مطبوع را در فضا پخش می کند. و دیگری اسپلیت سقفی است. این نوع اسپلیت نیز کاملا مشابه اسپلیت دیواری می باشد ولی به علت طراحی دریچه مکش آن ها به صورت اریب، قابل نصب تا بالاترین حد ممکن نزدیک به سقف می باشد. با این حال کولر قابل حمل بدترین انتخاب است اگر به فضای در اتاق اهمیت می دهید زیرا فضای زیادی از زمین کنار پنجره را اشغال می‌کند.

به لحاظ طراحی بدنه داخلی کولر گازی اسپلیت با در نظر گرفتن اینکه فضای کمی را اشغال می کند و اغلب روی دیوار نصب می شود بهتر از همه به نظر می رسد.

نکات مهم و ضرروی از نصب و اجرای کولر

ولی توحه کنید از ان جایی که بخشی از ان در بیرون نصب می گردد خیلی نمای جالبی ندارد و زیبا نیست. بنابراین اگر به محیط بیرون اهمیت می‌دهید کولر گازی پرتابل بهترین گزینه است. اگر یک کولر گازی اسپلیت خریداری کرده اید باید از یک متخصص برای نصب ان کمک بگیرید.

چون هم قسمت داخلی و هم خارجی آن روی دیوار نصب می شوند و این کار به دلیل تخصصی بودن فقط از عهده یک شخص متخصص بر خواهد آمد و نوع و محل نصب نیز تأثیر زیادی در میزان کارکرد و سرمادهی کولر گازی ایفا خواهد کرد. همچنین هزینه بیشتری را نسبت به نصب کولر قابل حمل و پنجره ای باید بپردازید.

لیست قیمت کولر گازی ال جی LG

کولر گازی دیواری یا اسپیلت به دلیل اینکه کمپرسور آن خارج از اتاق است کم صدا ترین کولری است که می توانید ان را انتخاب کنید و کولر گازی های قابل حمل و پنجره ای به دلیل اینکه کمپرسورشان جدا از هم نیست و در محل استفاده قرار خواهد گرفت سر و صدای بیشتری دارند.

البته که میزان سروصدای کولر گازی های قابل حمل بسته به مدل آن‌ها متفاوت می‌باشد. در سیستم اسپلیت به دلیل اینکه دستگاه سردکنش جدا از کمپرسور است این امکان را به تولیدکنندگان داده که کولر گازی هایی با قدرت بالاتر بسازند. اینگونه محیط بیشتری را تهویه می کتد و در مقایسه با کولر گازی پنجره ای و قابل حمل این ظرفیت بسیار بالا بوده و چشم گیر است.

از انجایی که کولر ابی رطوبت محیط را زیاد می کند اما کولر گازی این کار را انجام نمی دهید. پس در مناطق مرطوب کارایی زیادی دارند. کولر گازی نام مصطلح فارسی است که به کلیه دستگاه‌های شامل چرخه سرمایش مبتنی بر تراکم و انبساط گاز اطلاق می‌شود.

کولر گازی های محبوب در مناطق مختلف ایران

سیستم‌های سرمایشی که در ایران مورد استفاده قرار می‌گیرند در نقاط مختلف متفاوت می‌باشند. از جمله این سیستم‌ها که بیشتر در مناطق جنوب و شمال کشور به علت آب و هوای گرم و مرطوب مورد استفاده قرار می‌گیرند، کولر گازی می‌باشد. بیشتر خانواده های ایرانی در فصل گرما از کولر آبی و یا گازی برای خنک کردن محیط زندگی خود استفاده می‌کنند.

توان کولر آبی در حدود 500 وات و در مورد کولر گازی بالغ بر 200 وات است. کولر آبی در مناطقی که رطوبت هوا بالا است، مانند شمال و جنوب کشور از کارایی خوبی برخوردار نیستند، در این مناطق از کولر گازی بسیار زیاد استفاده می‌شود. لکن در مناطقی که شرایط آب و هوایی برای استفاده از کولر آبی مساعد است، استفاده از کولر گازی انتخاب درستی نیست.

خرید کولر گازی کم مصرف 24 هزار پاناسونیک

در مورد کولر آبی هم می‌توانید با رعایت مواردی مثل سایه‌بان مناسب برای کولر و استفاده از دور کند به جای روشن و خاموش کردن های پی در پی و استفاده از دور تند می توانید مصرف برق این کولر را تا حد قابل توجهی کاهش دهید. تفاوت اصلی کولر گازی و آبی علاوه بر ساختار و نوع ساخت و نحوه کار انها، ترموستات در سیستم کنترلی کولر آبی است که بتواند زمان روشن بودن کولر را با توجه به دمای محیط مدیریت کند که این خود نقض بزرگی به حساب می اید.

 خصوصیات مثبت کولر گازی

در فصل های گرم مثل تابستان به علت روشن ماندن کولر در تمامی ساعات شب سبب سرما خوردگی و بیماری افراد استفاده کننده از این نوع کولر شود که البته کولر گازی این مشکل را ندارد و خوشبختانه این مشکل با استفاده از کلید هوشمند کولر آبی قابل حل می باشد.

مصرف بالای انرژی الکتریکی در کولر گازی، اهمیت بهینه‌سازی و کنترل مصرف انرژی الکتریکی را در این وسایل ایجاب می‌نماید. مقدار انرژی مصرفی در کولر گازی تابع عوامل مختلفی است که از مهم‌ترین عوامل تأثیر گذار بر مصرف انرژی الکتریکی کولر گازی می‌توان به محل نصب، سرویس و نگهداری مناسب و تناسب ظرفیت کولر با فضای مورد استفاده (از لحاظ مساحت، دما و غیره) اشاره کرد.

توصیه‌های کاربردی کولر گازی

۱) در نظر گرفتن ظرفیت مناسب که لازم است در زمان خرید کولر گازی به مساحت فضایی که نیاز به برودت دارد توجه نماییم. هنگام خرید دستگاهی را انتخاب کنید که دارای علامت استاندارد و برچسب انرژی باشد و با توجه به برچسب انرژی دارای بالاترین درجه کارایی و بازدهی باشد.

نسبت توان خروجی به توان ورودی هر دستگاه برقی، بازده انرژی گفته می‌شود و در کولر گازی این رقم از حاصل تقسیم ظرفیت سرمایشی کل به توان ورودی موثر، بدست می‌آید و به E.E.r موسوم است. در هنگام خرید کولر گازی، در کاتالوگ آن به ضریب E.E.r، رتبه انرژی و کلاس کولر با توجه به شرایط اقلیمی منطقه توجه فرمایید. هرچه این شاخص‌ها بالاتر باشند، کارایی کولر بیشتر است.

2) نوع کمپرسورمهم‌ترین قسمت کولر است. در حال حاضر سه تکنولوژی برای ساخت کمپرسور به کار می‌رود. برای نتیجه گیری می توان گفت: اگر در یک منطقه گرمسیری زندگی می‌کنید و به توان خنک کنندگی بسیار بالا نیاز دارید، کمپرسورهای اسکرول بهترین انتخاب هستند. اگر در یک منطقه گرمسیری زندگی می‌کنید و به توان خنک کنندگی بالا نیاز ندارید، کمپرسورهای پیستونی بهترین انتخاب هستند.

اگر کولر را در محلی نصب می‌کنید که تابش مستقیم آفتاب ندارد و هوا به خوبی در آن جریان دارد، کمپرسورهای روتاری (از نوع تروپیکال) انتخاب خوبی هستند. اگر در یک منطقه معتدل مرطوب زندگی می‌کنید، کمپرسورهای روتاری گزینه مناسب هستند. انواع کولر گازی یک تکه ای شامل کولر گازی پنجره ای و یا اتاقی است. کولرهای گازی پنجره ای معمولا در منزل ها و محل کار مورد استفاده قرار می گیرند.

خرید کولر گازی دیواری و اسپلیت از شهر بانه

کولرهای گازی پرتابل، بیشتر مناسب مکان های کوچک مثل اتاقک ها می باشند. ساختار آن ها مثل کولر گازی پنجره است با این تفاوت که قابل حمل بوده و نیازی به نصب در جای ثابت ندارد. اما کولر گازی های اسپیلیت ها از نوع کولر گازی دو تکه می باشند. کولر گازی اسپیلیت از دو پنل داخلی و خارجی تشکیل شده است.

محل نصب پنل داخلی (یونیت داخلی) یا اپراتور، داخل ساختمان و محل نصب پنل خارجی (یونیت خارجی) یا کندانسور، به دلیل تولید صدا و کم کردن آسایش، بیرون از ساختمان و در فضای آزاد می باشد.

 خرید کولر گازی از بانه با بهترین قیمت و اصالت کالا

کولر گازی به طور عمده شامل یک بخار کننده که جذب گرمای هوا از وظایفش است و یک کمپرسور برای انجام افزایش دمای بخار ماده سرمازا است. همچینین از یک کندانسور و یک دمنده تشکیل شده است. این دستگاه انرژی زیادی را مصرف می کند. همانطور که در یخچال از روش تبدیل گاز به مایع با کمک افزایش فشار که در نهایت تولید سرما می کند، در کولر گازی هم همین فرایند رخ می دهد. در عصر حاضر خرید کولر گازی درسراسر دنیا محبوبیت خیلی زیادی پیدا کرده و برندهایی مختل...

 خرید کولر گازی از بانه با بهترین قیمت و اصالت کالا

کولر گازی به طور عمده شامل یک بخار کننده که جذب گرمای هوا از وظایفش است و یک کمپرسور برای انجام افزایش دمای بخار ماده سرمازا است. همچینین از یک کندانسور و یک دمنده تشکیل شده است. این دستگاه انرژی زیادی را مصرف می کند. همانطور که در یخچال از روش تبدیل گاز به مایع با کمک افزایش فشار که در نهایت تولید سرما می کند، در کولر گازی هم همین فرایند رخ می دهد. در عصر حاضر خرید کولر گازی درسراسر دنیا محبوبیت خیلی زیادی پیدا کرده و برندهایی مختلفی در سراسر جهان به امر تولید و عرضه خرید کولرهای گازی برندهای مختلف مشغول می باشند.

قیمت کولر گازی اجنرال در بانه

دراین بین خدمات متنوع و مهمی با کیفیت عالی را به مصرف کنندگان خود ارائه داده اند. که قصد داشتند رضایت مردم را به دست آورند.خرید کولر گازی از بانه از کولرهایی است که دارای قیمت های قابل قبول و به نسبت نمایندگی ها و جاهای دیگر که در مناطق مختلف کشور به عرضه کولر گازی مشغول می باشند ارزان تر هستند.

کندانسورکولر گازی اسپلیت پاناسونیک

اکثر افراد با این سوال مواجه می شوند که علت ارزان بودن کولر گازی بانه چیست و در این زمینه باید گفت که این کالا به طورمستقیم به مصرف کنندگان عرضه می گردد بدون هیچ واسطه ای. این قسمت را حتما توجه کنید تا متوجه شوید از کجا باید کولر گازی اصلی را از تقلبی تشخیص دهید. کولرهای گازی که در بازاربانه به فروش می رسند دارای انواع مختلفی هستند که گاهی اوقات برخی از آن ها تقلبی بوده و نارضایتی مردم را به دنبال دارند.

برای آن که بتوانید جنس های تقلبی را از اصل تشخیص بدهید و بهترین خرید را داشته باشید باید در این زمینه آگاهی های لازم را داشته باشید تا در خرید خود دچار مشکلات نشوید. از روش هایی که می خواهید بفهمید این کولر اصل است یا نه این است که سعی کنید از فروشگاه هایی خرید کنید که قابل اعتماد بوده و برای فروش اجناس خود کولر گازی را پایین تر از قیمت واقعی اش نمی فروشند.

لیست قیمت کولر گازی هیتاچی (Hitachi)

علت فروش و پایین بودن قیمت کولر گازی در بانه بخاطر ورود مستقیم این محصول از کشورهای دیگر و بدون واسطه بودن انها است. بعضی از فروشندگان با استفاده از چیزهایی مانند جذب سریع مشتری سعی درفروش هر چه سریع تر محصول خود دارند. در زمان خرید کولر گازی ممکن است با مشکلی با عنوان تغییر در ظاهر یک محصول مواجه شوید به این معنا که برخی از فروشندگان اجناس معمولی را از نظر ظاهری تغییر داده و به عنوان یک محصول برند به مشتریان خود با قیمت بالاتری ارائه می نمایند.

اگر کولر گازی تقلبی باشد متوجه خواهید شد از کمپرسورهایی با توان کم و پایین تر استفاده شده است. به عنوان مثال ممکن است به جای تعبیه کمپرسور ۲۴ هزار، کمپرسور ۱۸ هزار تعبیه شده باشد. البته همانطور که قبلا گفته شد در ساخت کولر گازی از لوله های مسی استفاده می شود که در نمونه های تقلبی کولر گازی بانه کیفیت این لوله های مسی بسیار پایین تر بوده و دارای ضخامت کمتری هستند.

تلاش کنید کولر گازی را از فروشگاه های دارای اعتبار که در بانه کولر گازی را می فروشند، خریداری کنید و استفاده کنید. کولر گازی پمپی دارد که گرمای محیط داخل اتاق که نسبت به بیرون خنک تر است را جذب می کند و به بیرون که گرمتر است می فرستد.

جنرال دارای انواع کولرگازی های ایستاده دیواری و یا اسپلیت می باشد

مشخصات یک کولر گازی اصلی چیست؟

گاز خنکی وجود دارد که در لوله های کولر توسط یک کمپرسور جریان می یابد. گاز خنک در هنگام خروج از کمپرسور به دلیل کمپرس (فشار) گرم می شود و سپس وارد بخش بیرونی یعنی کندانسور می گردد. با کارکردن فن کندانسور و با عبور هوای بیرون گاز خنک (گرم)، سرد شده و تبدیل به مایع می شود.

در ادامه مایع با عبور از لوله مویی دچار افت فشار می شود و براثر افت فشار دمای جوش پایین آمده که باعث جوشیدن قسمتی ازمایع شده و همین امر سبب ایجاد گرمای مورد نیاز توسط خود گاز مایع می شود و دمای گاز خنک کاهش می یابد.

مخلوط مایع و بخار وارد بخش داخلی کولر گازی (اواپراتور) می شود و بعد از عبور هوای اتاق از روی مخلوط، گرمای هوای داخل اتاق را گرفته و تبخیر می شود.

بخار ایجاد شده توسط کمپرسور مکیده شده و به این ترتیب چرخه کامل شده تا رسیدن به دمای مورد نظر در داخل اتاق تکرار می شود. اگر بخواهیم انواع کولر گازی را نام ببریم می توان گفت شامل: کولر گازی یک تکه یا پنجره ای، کولر گازی دوتکه (اسپلیت)، کولر گازی پرتابل (قابل حمل) و کولر گازی ایستاده هستند.

کولر گازی اسپلیت دارای دو قسمت است، یک قسمت برای داخل اتاق و دیگری خارج از آن که موتور یا کمپرسور است تا بتوانید در محیطی دورتر از محل نصب پنل با حداقل صدا به کارگیری شود البته این نوع از کولر فضای بیشتری را نسبت به کولر گازی های پنجره ای و قابل حمل در بیرون از محیط به خود اختصاص می‌دهد. یکی دیگر از انواع کولر اسپلیت ها که طرفداران زیادی هم دارد، اسپلیت دیواری است.

شامل کولر گازی دیواری، کولر گازی ایستاده بوش

این اسپلیت از دو قسمت داخلی و خارجی یعنی به ترتیب از اواپراتور و کندانسور تشکیل شده اند. هرکدام از این یونیت ها به کمک لوله های مسی با یکدیگر ارتباط دارند. در یک لوله گاز مبرد (لوله ضخیم تر) و در لوله مسی باریک تر مایع مبرد جریان دارد. این نوع از اسپلیت ها بیشترین فروش و کارایی را دارند و گزینه ای مناسب برای محیط های مسکونی و اداری به خیاب می ایند.

ظرفیت این کولرها از 7 هزار تا 36 هزار بی تی یو بر ساعت متفاوت است و روی دیوار نصب می شوند. قبل از خرید کولر اسپلیت لازم است حتما مساحت و متراژ فضای مورد استفاده، بررسی شود. از دیگر انواع کولر گازی اسپلیت، اسپلیت سقفی زمینی می باشد و همانطور که از نامش پیدا است، پنل داخلی آن هم بصورت خوابیده به سقف و هم بصورت زمینی و کنار دیوار قابل نصب است.

مشخصات، قیمت و خرید کولر گازی گری

اسپلیت کاستی که این نوع از اسپلیت ها معمولا کاربرد اداری و تجاری دارند و مناسب مکان هایی با سقف مرتفع می باشند. یونیت داخلی این نوع اسپلیت داخل سقف کاذب نصب می شود و از چهار جهت مختلف هوای مطبوع را در فضا پخش می کند. و دیگری اسپلیت سقفی است. این نوع اسپلیت نیز کاملا مشابه اسپلیت دیواری می باشد ولی به علت طراحی دریچه مکش آن ها به صورت اریب، قابل نصب تا بالاترین حد ممکن نزدیک به سقف می باشد. با این حال کولر قابل حمل بدترین انتخاب است اگر به فضای در اتاق اهمیت می دهید زیرا فضای زیادی از زمین کنار پنجره را اشغال می‌کند.

به لحاظ طراحی بدنه داخلی کولر گازی اسپلیت با در نظر گرفتن اینکه فضای کمی را اشغال می کند و اغلب روی دیوار نصب می شود بهتر از همه به نظر می رسد.

نکات مهم و ضرروی از نصب و اجرای کولر

ولی توحه کنید از ان جایی که بخشی از ان در بیرون نصب می گردد خیلی نمای جالبی ندارد و زیبا نیست. بنابراین اگر به محیط بیرون اهمیت می‌دهید کولر گازی پرتابل بهترین گزینه است. اگر یک کولر گازی اسپلیت خریداری کرده اید باید از یک متخصص برای نصب ان کمک بگیرید.

چون هم قسمت داخلی و هم خارجی آن روی دیوار نصب می شوند و این کار به دلیل تخصصی بودن فقط از عهده یک شخص متخصص بر خواهد آمد و نوع و محل نصب نیز تأثیر زیادی در میزان کارکرد و سرمادهی کولر گازی ایفا خواهد کرد. همچنین هزینه بیشتری را نسبت به نصب کولر قابل حمل و پنجره ای باید بپردازید.

لیست قیمت کولر گازی ال جی LG

کولر گازی دیواری یا اسپیلت به دلیل اینکه کمپرسور آن خارج از اتاق است کم صدا ترین کولری است که می توانید ان را انتخاب کنید و کولر گازی های قابل حمل و پنجره ای به دلیل اینکه کمپرسورشان جدا از هم نیست و در محل استفاده قرار خواهد گرفت سر و صدای بیشتری دارند.

البته که میزان سروصدای کولر گازی های قابل حمل بسته به مدل آن‌ها متفاوت می‌باشد. در سیستم اسپلیت به دلیل اینکه دستگاه سردکنش جدا از کمپرسور است این امکان را به تولیدکنندگان داده که کولر گازی هایی با قدرت بالاتر بسازند. اینگونه محیط بیشتری را تهویه می کتد و در مقایسه با کولر گازی پنجره ای و قابل حمل این ظرفیت بسیار بالا بوده و چشم گیر است.

از انجایی که کولر ابی رطوبت محیط را زیاد می کند اما کولر گازی این کار را انجام نمی دهید. پس در مناطق مرطوب کارایی زیادی دارند. کولر گازی نام مصطلح فارسی است که به کلیه دستگاه‌های شامل چرخه سرمایش مبتنی بر تراکم و انبساط گاز اطلاق می‌شود.

کولر گازی های محبوب در مناطق مختلف ایران

سیستم‌های سرمایشی که در ایران مورد استفاده قرار می‌گیرند در نقاط مختلف متفاوت می‌باشند. از جمله این سیستم‌ها که بیشتر در مناطق جنوب و شمال کشور به علت آب و هوای گرم و مرطوب مورد استفاده قرار می‌گیرند، کولر گازی می‌باشد. بیشتر خانواده های ایرانی در فصل گرما از کولر آبی و یا گازی برای خنک کردن محیط زندگی خود استفاده می‌کنند.

توان کولر آبی در حدود 500 وات و در مورد کولر گازی بالغ بر 200 وات است. کولر آبی در مناطقی که رطوبت هوا بالا است، مانند شمال و جنوب کشور از کارایی خوبی برخوردار نیستند، در این مناطق از کولر گازی بسیار زیاد استفاده می‌شود. لکن در مناطقی که شرایط آب و هوایی برای استفاده از کولر آبی مساعد است، استفاده از کولر گازی انتخاب درستی نیست.

خرید کولر گازی کم مصرف 24 هزار پاناسونیک

در مورد کولر آبی هم می‌توانید با رعایت مواردی مثل سایه‌بان مناسب برای کولر و استفاده از دور کند به جای روشن و خاموش کردن های پی در پی و استفاده از دور تند می توانید مصرف برق این کولر را تا حد قابل توجهی کاهش دهید. تفاوت اصلی کولر گازی و آبی علاوه بر ساختار و نوع ساخت و نحوه کار انها، ترموستات در سیستم کنترلی کولر آبی است که بتواند زمان روشن بودن کولر را با توجه به دمای محیط مدیریت کند که این خود نقض بزرگی به حساب می اید.

 خصوصیات مثبت کولر گازی

در فصل های گرم مثل تابستان به علت روشن ماندن کولر در تمامی ساعات شب سبب سرما خوردگی و بیماری افراد استفاده کننده از این نوع کولر شود که البته کولر گازی این مشکل را ندارد و خوشبختانه این مشکل با استفاده از کلید هوشمند کولر آبی قابل حل می باشد.

مصرف بالای انرژی الکتریکی در کولر گازی، اهمیت بهینه‌سازی و کنترل مصرف انرژی الکتریکی را در این وسایل ایجاب می‌نماید. مقدار انرژی مصرفی در کولر گازی تابع عوامل مختلفی است که از مهم‌ترین عوامل تأثیر گذار بر مصرف انرژی الکتریکی کولر گازی می‌توان به محل نصب، سرویس و نگهداری مناسب و تناسب ظرفیت کولر با فضای مورد استفاده (از لحاظ مساحت، دما و غیره) اشاره کرد.

توصیه‌های کاربردی کولر گازی

۱) در نظر گرفتن ظرفیت مناسب که لازم است در زمان خرید کولر گازی به مساحت فضایی که نیاز به برودت دارد توجه نماییم. هنگام خرید دستگاهی را انتخاب کنید که دارای علامت استاندارد و برچسب انرژی باشد و با توجه به برچسب انرژی دارای بالاترین درجه کارایی و بازدهی باشد.

نسبت توان خروجی به توان ورودی هر دستگاه برقی، بازده انرژی گفته می‌شود و در کولر گازی این رقم از حاصل تقسیم ظرفیت سرمایشی کل به توان ورودی موثر، بدست می‌آید و به E.E.r موسوم است. در هنگام خرید کولر گازی، در کاتالوگ آن به ضریب E.E.r، رتبه انرژی و کلاس کولر با توجه به شرایط اقلیمی منطقه توجه فرمایید. هرچه این شاخص‌ها بالاتر باشند، کارایی کولر بیشتر است.

2) نوع کمپرسورمهم‌ترین قسمت کولر است. در حال حاضر سه تکنولوژی برای ساخت کمپرسور به کار می‌رود. برای نتیجه گیری می توان گفت: اگر در یک منطقه گرمسیری زندگی می‌کنید و به توان خنک کنندگی بسیار بالا نیاز دارید، کمپرسورهای اسکرول بهترین انتخاب هستند. اگر در یک منطقه گرمسیری زندگی می‌کنید و به توان خنک کنندگی بالا نیاز ندارید، کمپرسورهای پیستونی بهترین انتخاب هستند.

اگر کولر را در محلی نصب می‌کنید که تابش مستقیم آفتاب ندارد و هوا به خوبی در آن جریان دارد، کمپرسورهای روتاری (از نوع تروپیکال) انتخاب خوبی هستند. اگر در یک منطقه معتدل مرطوب زندگی می‌کنید، کمپرسورهای روتاری گزینه مناسب هستند. انواع کولر گازی یک تکه ای شامل کولر گازی پنجره ای و یا اتاقی است. کولرهای گازی پنجره ای معمولا در منزل ها و محل کار مورد استفاده قرار می گیرند.

خرید کولر گازی دیواری و اسپلیت از شهر بانه

کولرهای گازی پرتابل، بیشتر مناسب مکان های کوچک مثل اتاقک ها می باشند. ساختار آن ها مثل کولر گازی پنجره است با این تفاوت که قابل حمل بوده و نیازی به نصب در جای ثابت ندارد. اما کولر گازی های اسپیلیت ها از نوع کولر گازی دو تکه می باشند. کولر گازی اسپیلیت از دو پنل داخلی و خارجی تشکیل شده است.

محل نصب پنل داخلی (یونیت داخلی) یا اپراتور، داخل ساختمان و محل نصب پنل خارجی (یونیت خارجی) یا کندانسور، به دلیل تولید صدا و کم کردن آسایش، بیرون از ساختمان و در فضای آزاد می باشد.